Najważniejsze wydarzenia w historii klubu w 2011 r.

Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia w roku 2011.

I
Wyróżnieni przez Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

W poniedziałek 21 marca 2011 r. kluby, trenerzy i młodzi sportowcy
z Podkarpackiego odebrali z rąk Marszałka Województwa Mirosława Karapyty, Wicemarszałek Anny Kowalskiej, Członka Zarządu Sławomira Miklicza, Przewodniczącej Sejmiku Teresy Kubas-Hul nagrody i stypendia sportowe, które pozwolą one na rozwijanie sportowych pasji. Wyników sportowych na skalę kraju i świata nie da się osiągnąć bez systematycznego wspierania działań sportowych i kształtowania talentów młodych sportowców. Tylko dzięki temu można przeżywać emocje sportowe, wychowywać następców dzisiejszych wielkich sportowców, a zarazem dzięki sukcesom sportowców promować skutecznie region i kraj. Podczas III Gali Sportu Młodzieżowego podsumowano wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w województwie podkarpackim w 2010 r. Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządów lokalnych z terenu województwa podkarpackiego, działacze sportowi, trenerzy i zawodnicy oraz przedstawiciele regionalnych mediów.
Cieszę się, że moje słowa kieruję do Was - młodzi sportowcy. To do Was należy przyszłość. My możemy jedynie stworzyć Wam warunki by ta przyszłość była jak najlepsza. Byście kiedyś mogli powiedzieć, jako Mistrzowie Olimpijscy że Podkarpackie było dla Was przestrzenią otwartą, z której wypłynęliście na światowe wody - mówił podczas Gali Marszałek Województwa..

Stypendium Województwa Podkarpackiego 2011 r. z dziedziny współzawodnictwa sportowego otrzymali:
Magdalena Wąsik UKS Kyokushin Karate w Brzostku.

II
Mistrzostwa Makroregionu Południowego

W dniu 9 kwietnia 2011 w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego.
W zawodach wzięło udział 118 karateka z 22 klubów. Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku reprezentowała Magdalena Wąsik która zdobyła I miejsce w kategorii kumite - 55 kg.


III
XIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego

Dnia 16 kwietnia 2011 roku na hali przy Miejskim Gimnazjum w Pilźnie odbyły się
XIII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 242 zawodników, którzy reprezentowali 12 klubów Karate Kyokushin zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate. Były to: 2 kluby z Krosna, Jasło, Leżajsk, Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Brzozów, Przeworsk, Dębica, Brzostek, Pilzno, Kolbuszowa. Kategoria najmłodszych zawodników w konkurencji kata obejmowała dzieci urodzone w roku 2002 lub młodsze. Natomiast najmłodsi zawodnicy z rocznika 2001 mieli okazję spróbować swoich sił w konkurencji kumite lekki kontakt.


Utytułowani zawodnicy z Brzostku:
Paulina Bulsa III miejsce w kat. kata rocznik 96-97
Wiktor Jarmusz - III miejsce w kat. kumite lekki kontakt rocznik 2001 - 2000
Magdalena Wąsik III miejsce w kat. kumite semi kontakt.
Patronat Honorowy nad imprezą objęła Pani Burmistrz miasta Pilzno - Ewa Gołębiowska, która dodatkowo nagrodziła starszych zawodników z Pilźnieńskiego Klubu za wybitne osiągnięcia sportowe: Angelikę Wodzisz (m.in. za I miejsce na Olimpiadzie Młodzieży w Karate Kyokushin, kategoria kumite lekki kontakt) oraz Mateusza Sierżęgę (m.in. za II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów kategoria kumite full kontakt). Gościem specjalnym zawodów był Dębiczanin Tomasz Puzon - mistrz obydwóch Ameryk w Karate Kyokushin. Tomasz znany jest również z udziału w programie "Wymiatacze". Nagrody dla medalistów wręczała Pani Halina Świerczek z firmy Met-Chem oraz Pani Burmistrz Ewa Gołębiowska. Dzięki wsparciu i pomocy ze strony Urzędu Miasta Pilzno oraz sponsorów impreza przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze.


IV
XXII Mistrzostwach Polski Juniorów

Na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17 lat) Kyokushin Karate rozegranych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łomży dnia 3 maja 2011 roku, z udziałem 141 zawodników z 45 ośrodków Kyokushin Karate zawodniczka klubu:
Magdalena Wąsik zdobyła II miejsce w kategorii kumite semi kontakt.

 

V

Spotkanie integracyjne członków klubu 19.06.2011 r.
W dniu 19.06.2011 r. odbyło się ognisko integracyjne członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostu. Podczas spotkania odbyło się szereg konkurencji sportowych gdzie dzieci i młodzież rywalizowała z rodzicami połączone
z grillem. Ponadto z dziećmi i młodzieżą omówiono zasady bezpieczeństwa oraz zachowania się podczas zbliżających się wakacji.

VI

I Międzynarodowy Turniej Karate Galizia Cup w Leżajsku 24.09.2011 r.

W sobotę 24 września 2011 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbyły się kolejne zawody karate zorganizowane przez Leżajski Klub Kyokushin Karate. Impreza o nazwie " I Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin IKO Galizia Cup". Udział w zawodach wzięło 215 zawodników z 24 ośrodków, w tym 36 zawodników z Ukrainy pod kierownictwem Branch Chief Shihan Sergey Vsevolodov z Khercon i Sensei Oleg Ovechkin z Kijowa. Zawodnicy z Polski przyjechali z tak odległych miejsc naszego kraju jak Białystok, Wrocław, Zakopane, Ostrołęka czy Augustów. Turniej rozgrywany był w konkurencjach kumite (walka) i kata (ściśle określony układ poruszania się, bloków, ciosów i kopnięć).

Sędzią głównym zawodów był Shihana Jacek Czerniec (5 dan) z Lublina, zaś obserwatorem nadzorującym całość imprezy z ramienia Polskiej Federacji Karate Kyokushin był Prezes Shihan Eugeniusz Dadzibug z Sosnowca..
Magdalena Wąsik zdobyła II miejsce w kategorii kumite semi kontakt.

VII
Spotkanie integracyjne członków klubu 16.10.2011 r.

W dniu 16.10.2011 r. odbyło się ognisko integracyjne członków Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostu. Podczas spotkania podsumowano działalność klubu oraz uzyskane wyniki sportowe.
Ponadto odbyło się szereg konkurencji sportowych gdzie dzieci i młodzież rywalizowała z rodzicami. Gry i zabawy oraz mecz piłki nożnej wyłoniły zwycięzców w poszczególnych rywalizacjach Na zakończenie spotkania odbyło się przeciąganie liny dzieci kontra rodzice, gdzie młodzi adepci sztuk walki jak co roku okazali się bezkonkurencyjni.


VIII
III Mikołajkowy Turniej Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek

W niedzielę 04 grudnia 2011 r. w Brzostku odbył się III Mikołajkowy Turniej Kyokushin Karate o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek. Do startu w zawodach Kyokushin stanęło około 90 zawodników, reprezentantów IKO Karate Kyokushin z Brzostka, Dębicy, Gorzyc, Grodziska Dolnego, Leżajska, Nowej Sarzyny, Pilzna, Ropczyc, AZS Rzeszów i Tarnobrzega.
Turniej zorganizował Uczniowski Klub Kyokushin Karate w Brzostku. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata czyli indywidualnym pokazie technik oraz kumite semi
i full kontakt czyli walkach. UKS Kyokushin Karate w Brzostku zajął w klasyfikacji łącznej II miejsce. Na podkreślenie zasługuje fakt iż u wielu zawodników był to pierwszy kontakt
z tatami połączony z rywalizacją sportową. Gratulujemy medalistom.
Serdeczne podziękowania dla członków klubu zaangażowanych w pomoc przy organizacji zawodów.
Wyniki indywidualne
KUMITE chłopcy 2002 - 2003
3m. Tułecki Kacper
KUMITE chłopcy 2001
2m. Przebięda Piotr
3m. Sury Szymon
KUMITE chłopcy 2000
3m. Jarmusz Wiktor

KUMITE dziewcząt 2002 - 2003
2m. Kolbusz Patrycja

KUMITE dziewcząt 2000-2002
2m. MAJEWSKA Marta

KUMITE dziewcząt 1996-1994

1m. Wąsik Magdalena

KUMITE ful kontakt Chłopcy do 75 kg
1m. Bulsa Paweł
2m. Sarna Patryk

KUMITE ful kontakt Chłopcy + 75 kg
1m. Stasiowski Piotr

Wyniki Kata
Kata 2003 i młodsi
1m. Finek Kinga 2004 Brzostek
2m. Galczak Joanna 2004 Brzostek
3m. Pięta Klaudia 2004 Brzostek
3m. Kolbusz Sebastian 2005 Brzostek


Młodziczki 1997 - 1996 Kata

1m. Bulsa Paulina


KATA Junior 1995 - 1994

1m. Wąsik Magdalena


KATA Senior

1m. Bulsa Paweł
2m. Sarna Patryk


IX
Zakończenie kursu samoobrony 17.12.2011 r.

Urząd Miejski w Brzostku wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Kyokushin Karate w Brzostku w okresie od października do grudnia 2011 r. zorganizowali kurs samoobrony dla kobiet "Obroń się sama". Zajęcia odbywały w szkole podstawowej
w Brzostku i prowadzone były przez 6 instruktorów Kyokushin Karate z Brzostka i Dębicy. Na podkreślenie zasługuje wyjątkowa aktywność uczestniczek podczas zajęć. Przeprowadzone na treningach symulacje ataków w pomieszczeniach, na klatce schodowej, na sali treningowej oraz podczas drogi na zajęcia pokazały iż określenie "słaba płeć" w tym wypadku nie miała miejsca. Pozoranci niejednokrotnie musieli się dużo natrudzić aby podczas "ataku" wyjść cało z opresji.
W dniu 17.12.2011 r. odbyło się zakończenie kursu podczas którego omówiono przeprowadzone zajęcia. Okolicznościowe certyfikaty ukończenia wręczył Burmistrz miasta Brzostek. Zarząd Klubu Karate w Brzostku składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji kursu dla Burmistrza miasta Brzostek pana Leszka Bieniek oraz pani dyrektor szkoły podstawowej w Brzostku pani Marii Przebięda.

Wykaz osób które ukończyły kurs.

1. Augustyn Aneta
2. Batycka Małgorzata
3. Borowiecka Bożena
4. Finek Urszula
5. Garstka Małgorzata
6. Kolbusz Iwona
7. Kowalczewska Jolanta
8. Lemek Irena
9. Łępa Agnieszka
10. Maduzia Agnieszka
11. Paściak Anna
12. Paściak Justyna
13. Rozwadowska Anna
14. Skalska Maria
15. Smoroń Natalia
16. Świerk Alina
17. Świerk Sandra
18. Tułecka Krystyna
19. Wal - Święch Marta
20. Wojnar Angelika
21. Wojnar Krystyna
22. Woskowicz -Warchał Joanna
Uczestniczki otrzymały również płytę DVD wraz z filmem oraz zdjęciami z zajęć. Zdjęcia z zakończenia imprezy znajdują się na stronie urzędu miasta w Brzostku.

X
Egzamin Leżajsk 27.12.2011 r.

W dniu 18.12.2010 r, w Leżajsku odbył się egzamin na kolejne stopnie kyu w którym brali udział członkowie klubu. Egzaminatorem był Dariusz Burda 3 Dan Leżajsk.
Z UKSKK w Brzostku pozytywnie na wyższe stopnie egzamin zaliczyli:
Robert Kolbusz 1KYU
Paweł Bulsa 2 KYU
Patryk Sarna 5 KYU
Maria Majewska 5 KYU
Gratulujemy!!!