Najważniejsze wydarzenia w historii klubu w 2008 r.

 

I
W dniu 25 maja 2008 r. odbył się pokaz karate wykonany przez członków klubu - Majówka 2008 r. pod hasłem " Rodzina i szkoła razem w pracy i zabawie".
W pokazie wzięło udział 25 członków klubu.

II
W dniu 1 czerwiec 2008 w Łańcucie odbył się IV Puchar Podkarpacia.
W zawodach wzięło udział 70 zawodników z terenu województwa podkarpackiego. Członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostku osiągnęli:
Kat. dziewczyn
Wajda Adrianna II m. - Brzostek
Wąsik Magdalena III m. - Brzostek
Kat. dziewczyny pow. 10 lat
Bulsa Paulina II m. - Brzostek
Ponadto klub reprezentowali: Bugno Beata i Golec Mateusz
.

III
W terminie od 02.08 - 08.08.2008 r. r. Członkowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostku uczestniczyli w Letnim Obozie KARATE KYOKUSHIN Okuninka 2008 r.
Na obozie, oprócz regularnych treningów karate Kyokushin, odbyły się zajęcia
w wodzie, atletyka terenowa oraz elementy samoobrony, mecze piłki nożnej i siatkówki które pozwoliły na urozmaicenie treningów obozowych.
Do atrakcji należało: pływanie na kajakach i rowerach wodnych, strzelanie z łuku sportowego, ognisko z tradycyjną kiełbaską i bigosem, a dla najodważniejszych możliwość nurkowania w Jeziorze Białym w asyście instruktora. Ponadto dla rozrywki można było wsiąść udział w dyskotece oraz spróbować swoich możliwości wokalnych w karaoke.
W trakcie obozu odbył się trening nocny oraz ''chrzest na samuraja" dla osób które po raz pierwszy uczestniczyły w obozie karate. W obozie brało udział 12 członków klubu karate Kyokushin w Brzostku.


IV
Wiceprezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate w Brzostku Robert Kolbusz w październiku 2008 r. otrzymał uprawnienia instruktorskie - instruktor sportu część ogólna.