"7th Polish Open Galizia CUP" 10.06.2017

Dnia 10 czerwca 2017 r. w Leżajsku odbył się międzynarodowy turniej Karate Kyokushin "7th Polish Open Galizia CUP". W zawodach tych startowało ponad 300 zawodników z sześciu krajów (Hiszpanii, Łotwy, Niemiec, Polski, Rumunii i Ukrainy).

Na matach tatami prezentowali swoje umiejętności w kumite i kata zawodnicy z 35 Dojo z takich miejscowości jak Lorca, Barcelona, Salaspils, Ryga, Bukareszt, Ploiesti, Wedel, Kriviy Rig, Poltava, Końskie (Brawler Fight Club), Brzostek, Inowrocław, Katowice, Końskie (Konecki KKK), Rudnik nad Sanem, Sarzyna, Mielec, Mysłowice, Rzeszów, Tarnobrzeg, Nowa Sarzyna, Zator, Wadowice, Falenica, Warszawa (Ishi Ryoku Dojo), Leżajsk, Łomianki, Ząbki, Warszawa (Kobra), Józefów, Michalin, Wieliczka, Bielsko-Biała, Gorzyce i Zielonka. Sędzią głównym turnieju był Shihan Paweł Juszczyk BC WKB Poland. Na kolejne zawody karate World Kyokushin Budokai zorganizowane w Polsce przyjechali międy innymi Prezydent światowej organizacji WKB Hanshi Pedro Roiz  i członek międzynarodowej komitetu WKB Shihan Daniel Sanchez. Brzostecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników, którzy wywalczyli 2 drugie miejsca, 3 trzecie miejsca oraz 1 czwarte miejsce co dało nam 12 miejsce drużynowo. Jest  to kolejny dobry start naszych zawodników, zwłaszcza że rywalizacja na turnieju stała na bardzo wysokim poziomie sportowym, można było zobaczyć wiele ciekawych, widowiskowych i efektownych walk w wykonaniu aktualnych medalistów mistrzostw  Świata IFK, Europy – KWU, IKO, KAN, IFK, KWF, WKB.

Miejsca medalowe naszych zawodników w kumite;

2 miejsce Maduzia Julita

2 miejsce Kawalec Jan

3 miejsce Kawalec Kinga

3 miejsce Pruchnik Krystian

3 miejsce Kolbusz Dawid

4 miejsce Kordek Kinga

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki dotacji Gminy Brzostek  w  ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu.”Szkolenie dzieci i młodzieży, organizowanie współzawodnictwa sportowego w karate kyokushinkai”

"7th Polish Open Galizia CUP" 10.06.2017