Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin 19-20 maja 2018

          W dniach 19-20 maja 2018 r. w Łańcucie zostały zorganizowane II Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin organizacji WKB.

Do turnieju zgłosiło się 565 karateka z 18 krajów: Armenii, Austrii, Azerbejdżanu, Białorusi, Francji, Niemiec, Grecji, Węgier, Izraelu, Kazachstanu, Łotwy, Rumunii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii, Ukrainy, Polski i gościnnie z Chile. W pierwszym dniu 19.05.2018r. na matach rywalizowali zawodnicy w kategoriach  8-9 i 10-11 lat oraz juniorzy młodsi 12-13 i 14-15 lat. W drugim dniu mistrzostw wystąpili seniorzy, oldboy oraz juniorzy 16-17 lat. Mistrzostwa Europy WKB rozpoczęła konkurencja kata juniorów poniżej 16 roku życia w których startowała zawodniczka z Brzosteckiego Klubu Karate, Kornelia Szczepkowicz która ostatecznie uplasowała się na bardzo wysokiej 7 pozycji. Później przyszła kolej na walki, w których Brzostecki Klub Karate reprezentowało 7 zawodników. Walki naszych zawodników choć niestety bez podium stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nasi zawodnicy pokazali że mogą rywalizować na równym poziomie z czołowymi zawodnikami Europy, co napawa optymizmem na przyszłość.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Można było zobaczyć bardzo dużo ciekawych i efektownych pojedynków w wykonaniu aktualnych mistrzów świata i Europy.

       

Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin Karate w Brzostku na Mistrzostwach Europy reprezentowali; Kolbusz Dawid, Kawalec Jan, Kolbusz Sebastian, Szczepkowicz Kornelia, Kawalec Kinga, Maduzia Julita oraz Pietrzycka Wiktoria.