Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Adamówka 19.11.2016 r.

     Dnia 19 listopada 2016 r. w hali gimnastycznej Gimnazjum im. Anny Jenke w Adamówce został rozegrany Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy.

Zawody zorganizował Leżajski Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Dariusza Burdę zaś współorganizatorem była  Gmina Adamówka i Pan Jan Brzyski. Do zawodów tych przystąpiło około 140 zawodników z Bielska Białej, Brzostku, Chełma, Gorzyc, Dukli, Krosna, Nowej Sarzyny, Leżajska, Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Rudnika nad Sanem i Zamościa. Zawodnicy startowali w konkurencjach kumite z podziałem na kategorie wiekowe oraz  wagowe. Oficjalnego otwarcia turnieju w obecności Prezesa LKKK Pana Mirosława Hołdy dokonał Wójt Gminy Adamówka  Pan Edward Jarmuziewicz. Brzostek reprezentowało 18 zawodników którzy zdobyli łącznie 12 pucharów oraz trzecie miejsce drużynowo.

 Na szczególne wyróżnienie zasługuje trzech zawodników naszego klubu;  - Michał  Krupka który już w pierwszej sekundzie walki finałowej zdobył przewagę nad przeciwnikiem (wazari), a po kilkunastu sekundach zdobył drugie wazari co dało ippon, czyli walka wygrana przed czasem.                                  

– Sebastian Kolbusz po kilku sekundach walki finałowej trafił przeciwnika tak skutecznie że tamten nie był zdolny do dalszej walki, co dało ippon walkę wygraną przed czasem.                                                                                       

– Jakub Krupka walka finałowa bardzo zacięta wyrównana zakończona remisem, w dogrywce zdobywa wazari co daje mu pierwsze miejsce.

 Był to kolejny dobry start naszych zawodników, wszystkim zawodnikom gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów. 

Puchary dla Brzostku w konkurencji kumite zdobyli;

I miejsce – Michał Krupka

I miejsce – Sebastian Kolbusz

I miejsce – Jakub Krupka

II miejsce – Aleksandra Zięba

II miejsce – Mateusz Kordek

III miejsce – Patrycja Kolbusz

III miejsce – Kinga Finek

III miejsce – Kinga Kawalec

III miejsce – Piotr Krupka

III miejsce – Krystian Pruchnik

III miejsce – Jan Kawalec

III miejsce – Krystian Finek

 

Klasyfikacja drużynowa:   pkt.

1. Leżajski KKK                75

2. Krośnieński KKK          52

3. UKSKK Brzostek         28

4. Zamojski KKK              12

5. Gorzycki KKK              11

5. KANKU Chełm             11

5. Tomaszowski KKK       11

8. Bielski KKK                   8

9. Radzyński KKK              6

Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Adamówka 19.11.2016 r.