V Międzynarodowy Turniej Karate„5th Tataria CUP”

W sobotę 23 września 2017r. w Nowej Sarzynie odbył się 5-ty Międzynarodowy Turniej Karate „5th Tataria CUP”. Organizatorem turnieju był Leżajski Klub Kyokushin Karate.

W zawodach uczestniczyło 214 karateka z czterech krajów - Białorusi, Ukrainy, Łotwy i Polski z 19 miejscowości t.j.: Bielsko Białej, Michalina, Mielca, Oświęcimia, Radomska, Rzeszowa, Józefowa n/Wisłą, Gorzyc, Brzostka, Nowej Sarzyny, Leżajska, Sarzyny, Rudnika nad Sanem, Tarnobrzega TKKK, Tarnobrzega Oyama, Zielonki, Brześcia z Białorusi, Rygi i Salaspils z Łotwy oraz z Krzywego Rogu z Ukrainy. Sędzią głównym zawodów był Shihan Paweł Juszczyk członek zarządu Polskiego Związku Karate z Warszawy. Turniej, w którym rywalizowano w 37 konkurencjach kumite i kata, stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

   Brzostecki Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników, z czego siedmiu zdobyło miejsca medalowe co dało nam ostatecznie 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Miejsca medalowe naszych zawodników w kumite;

1 miejsce Maduzia Julita

2 miejsce Kawalec Jan

3 miejsce Krupka Michał

3 miejsce Kordek Mateusz

3 miejsce Kordek Kinga

4 miejsce Szczepkowicz Kornelia

4 miejsce Przewoźnik Piotr

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo wysokiego poziomu sportowego.

Wyjazd na turniej był możliwy dzięki dotacji Gminy Brzostek  w  ramach realizacji zadania publicznego z zakresu rozwoju sportu.”Szkolenie dzieci i młodzieży, organizowanie współzawodnictwa sportowego w karate kyokushinkai”

V Międzynarodowy Turniej Karate„5th Tataria CUP”