III Otwarte Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin Bielsko Biała 25.11.2017 r.

25 listopada 2017 roku  w Wilkowicach koło Bielska-Białej, odbyło się III Otwarte Grand Prix Beskidów Karate Kyokushin. W turnieju tym uczestniczyło 227 zawodników.

Do Wilkowic przybyły ekipy z 24 ośrodków karate z całej Polski, a także z Łotwy oraz z Ukrainy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata oraz kumite. Sędzią głównym był shihan Paweł Juszczyk. Brzostek reprezentowało 13 zawodników startujących w kumite, z czego 5 stanęło na podium. Nasi zawodnicy po raz kolejny nie zawiedli i pokazali wysoki poziom wyszkolenia oraz wielkiego ducha walki.

Szczególnie na wyróżnienie zasługuje 3 zawodników, którzy walczyli w finałach, a są to;

Jan Kawalec który zdobył 1 miejsce, dwie walki wygrane przed czasem, oraz dwie walki wygrane zdecydowanie na punkty.

Julita Maduzia zdobyła 1 miejsce, wszystkie walki wygrane zdecydowanie z dużą przewagą nad przeciwniczkami.

Dawid Kolbusz zdobył 2 miejsce, wszystkie walki eliminacyjne wygrał przed czasem, przegrał dopiero w finale, oczywiście po bardzo wyrównanej walce.

Gratulacje należą się także dla dwóch zawodniczek które stanęły na najniższym  podium a są to;

Kinga Finek – 3 miejsce

Kinga Kawalec – 3 miejsce

Sędziował sensei Robert Kolbusz, sekundowali Tomasz Fic oraz Mateusz Sowa. Dla wszystkich zawodników duże gratulacje oraz powodzenia w kolejnym turnieju który  już za tydzień  w Jaśle (Puchar Podkarpacia).

Wyjazd na turniej został częściowo opłacony z dotacji Gminy Brzostek.